Замовити
дзвінок
Телефон гарячої лінії +38(093)1225050


   HE   EN
+38(097)2978577
+38(093)7009565

Ми Вам зателефонуємо!Паломництво Умань


Могила Цадика Нахмана в Умані

Могила Цадика Нахмана в Умані — це місце паломництва для хасидів з усього світу. Щороку під час святкування юдейського нового року Рош га-Шана Умань перетворюється на релігійну столицю хасидизму. Вулиці міста переповнені, вільне житло знайти практично неможливо, тож якщо Ви бажаєте відвідати могилу Рабі Нахмана та дізнатися більше про нього, краще обрати для візиту до Умані будь-який інший день. Якщо ж ви хочете побувати тут саме на Рош га-Шана, потрібно запланувати візит заздалегідь та забронювати місце для ночівлі.

Хто такий Рабі Нахман

Хасидизм є одним із відгалужень юдаїзму. Це вчення виникло на території України. Одним із найшанованіших хасидських лідерів – цадиків – є Нахман, правнук засновника хасидизму. Він народився у Брацлаві і в дуже молодому віці став рабином – духовним лідером місцевої юдейської громади. Його вчення поширилося далеко за межі Брацлава і принесло йому велику повагу та тисячі послідовників. 

У 1810 році він перебрався в Умань. Проте тут прожив недовго – уся його сім’я і сам ребе захворіли на невиліковні тоді сухоти. У тому самому 1810 році Нахман помер. 

Остання проповідь Цадика Нахмана була приурочена до Нового року за юдейським календарем. У ній він заповів своїм послідовникам поховати себе в Умані і приїжджати щороку на його могилу. За місяць цадика не стало, проте його вчення і заповіт поширилися по всьому світу. 

Рабин Нахман пообіцяв — він обов’язково врятує душу того, хто прийде до його могили, дасть милостиню і вимовить десять глав Псалмів: «Я схоплю тебе за пейси і витягну з пекла, як би там не було і яких би поганих справ ти не зробив».

Могила Цадика Нахмана

Історія могили рабина Нахмана в Умані має багату і досить складну історію. Вона стала місцем паломництва для багатьох послідовників його вчення ще до середини 1920-х років. Однак після більшовицького перевороту паломникам ставало все важче приїжджати до Умані. 

Могила цадика Нахмана була зруйнована під час Другої світової війни, а в післявоєнні роки територію старого єврейського кладовища забудували житловими будинками. Однак, наприкінці 1980-х років почалося паломництво до могили, яке стало набувати популярності після отримання Україною незалежності. Брацлавські хасиди отримали землю, де розташовувалася могила, і на цьому місці збудували Могильний комплекс.

У 1993 році, двоє ізраїльських хасидів намагалися викрасти рештки Нахмана для перепоховання, але були зупинені українською міліцією. Наступного року, Президент України визнав місце поховання Цадика Історико-культурним центром. Хоча декілька разів пропонувалося перепоховати рештки Нахмана у Єрусалимі, хасиди відмовилися від цієї ідеї, оскільки це суперечило волі їхнього вчителя.

Благодійний фонд Історико-культурний центр міста Умані займається захистом території Історико-культурного центру, на території якого знаходиться Могила Цадика Нахмана, яка, у свою чергу, знаходиться в  Умані в межах території Старовинного Єврейського кладовища, позначеного ще на старовинному плані міста Умань 1842 року.

Як дістатися Могили

Щоб дістатися до Могили, Ви зможете скористатися маршрутками № 9, 14, 18 які курсують від автовокзалу Умані до місця поховання. В Умані також варто відвідати парк «Софіївка». Щоб потрапити до місця, Ви можете скористатися автобусами з Вінниці, Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, або залізничним сполученням з Львова.Дізнатись деталі


Курси обміну валютUMAN TRAVEL | Усі права захищенні © 2023