Інші святі місця
Бердичів
У ХІХ столітті Бердичів був найбільшим єврейським осередком в Україні і одним з найбільших у Європі — тут мешкали більше 50 тисяч євреїв.
Сьогодні хасиди з усього світу здійснюють паломництво до могил рабинів Леві-Іцхака Бен Мейра Бердичівського та Лібера Елізера.
Єврейський цвинтар, де був похований у 1809 році Леві-Іцхак, розташований на вулиці Житомирська, 72, на північ від міста в напрямку Житомира. Це єдиний з трьох єврейських цвинтарів міста, який зберігся. Тут збереглося близько 5000 надгробків.
В 1991 року на кошти мецената з Ізраїлю Нахмана Ельбаума на могилі Леві Іцхака була споруджена нова усипальниця.
Садгора
Садгора — сьогодні мікрорайон Чернівців, а колись це було єврейське містечко Садагура неподалік.
У Садгорі хасиди відвідують синагогу, яку збудовали у 1842 році. Вона була, разом із прилеглим до неї комплексом, володінням цадика Ісраеля Фрідмана — духовного батька садгородських хасидів, який оселився у Садагурі у 1841 році, прибувши з Ружина.
Хасиди щороку приїздять сюди віддати шану могилі цадика, якій при житті володів даром зцілення безнадійно хворих і, за свідченнями паломників, не втратив їх і після смерті.
Белз
Єврейська (Ашкеназі) громада в Белзі сформувалась в кінці XIV століття.
У 1665 році євреї Белзу отримали рівні права. Саме сюди переїхав рабин і чудотворний хасидський цадик Соломон Роках (1779-1855). З того часу до міста з’їжджалися хасиди.
У 1839-1845 роках за проектом Шолема Рокаха у Белзі збудували Велику синагогу, яка стала священним місцем євреїв усього світу. Пізніше, після 1849 року, у Белзі споруджено Бет Мідраш — юдейський навчальний заклад із бібліотекою.
Шолом Роках і його родина поховані на місцевому єврейському цвинтарі.
Полонне
Полонне — місто на Хмельниччині, одне з найстарших в Україні, вперше згадується у літописі 996 року. Євреї почали селитися в тут ще в ХVІ столітті.
У ХVІІІ столітті в Полонному жили і працювали проповідники Арьє Ієгуда Лейб та Яаков Йосеф Коен.
Рабин Яаков Йосеф Коен (1704-1784рр.) був одним із найвідоміших духовних лідерів єврейської громади в місті, а також одним з найближчих учнів Баал Шем Това, який був послідовником цадика Нахмана. Яаков Йосеф Коен був палким прихильником нової в той час релігійної течії в іудаїзмі — хасидизму (в перекладі з івриту «вчення благочестивих»). Він автор чотирьох книжок про віровчення Баал Шем Това.
Арьє Ієгуда Лейб (рік народження невідомий, помер у 1770 році) був послідовником хасидизму та рабином юдейської общини міста.
Обидва рабини поховані в кам’яному склепі, який зберігся на стародавньому єврейському кладовищі у Полонному. Їхні поховання стали місцем паломництва для послідовників різних течій хасидизму. Загалом від єврейської громади у Полонному залишились кладовище, кілька старовинних дерев’яних єврейських будинків неподалік цвинтаря, в одному з яких діюча синагога. Збереглася також будівля хоральної синагоги, в якій зараз музей уродженця Полонного, громадського діяча та поета, який писав на їдиш, Переца Маркіша.