Паломництво Меджибіж
Меджибіж одне з міст України, куди щороку спрямовують свої маршрути паломники-хасиди. Вони відвідують тут синагоги, а також некрополь на давньому кладовищі, де поховано послідовника цадика Нахмана Еліезер Баал Шем Тову («володар доброго імені», або Бешт), який жив і працював у Меджибожі.
Баал Шем Тов оселився у Меджибожі близько 1740 року. Неподалік нього поселились також декілька десятків його найближчих учнів. До речі, достеменно невідомо, як виглядав цей релігійний діяч.
В Меджибожі паломників цікавлять кілька місць. Перш за все, хасиди відвідують копію синагоги, в якій молився Баал Шем Тов. Її відбудували в 2000-2004 роках за старими світлинами, оскільки в роки Другої світової війни нацисти знищили синагогу, в якій служив Еліезер Баал Шем Тов. Цю синагогу називають «Бейт мідраш» — будинок навчання.
Неподалік також розташована синагога Апта, яка збудована наприкінці XIX століття на місці ще давнішої культової споруди — тут проповідував Авраам Єгошуа Гешель, відомий як Аптер Ребе. Синагогу повністю відновили у 2010 році.
Ще одна синагога зведена неподалік могили Баал Шем Това у 2000 році. Неподалік від неї є готелі для паломників і міква.
На території старого цвинтаря — кіркута — поховані Баал Шем Това та його найближчі учні. Загалом там задокументовано близько 200 надгробків. Над могилою Бешта споруджено огель — «шатро». Хасиди просять про допомогу у своїх потребах, залишаючи біля могили праведника квілт — записку з проханням.